• Absolwenci UMP
          • ABSOLWENCI UNIWERSYTETU MŁODYCH PRZYRODNIKÓW

• 28 września klasa II GO odebrała z rąk pani prof. UPP dr hab. Agnieszki Baer-Nawrockiej  prodziekan Wydziału Ekonomicznego dyplomy ukończenia Uniwersytetu Młodych Przyrodników.

Przez cały poprzedni rok szkolny młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.Pandemia spowodowała, że wykorzystano zdalne formy przekazywania wiedzy w formie wykładów , a po powrocie do szkoły wznowiono warsztaty na uczelni.

Młodzież miała okazję poznać uniwersytet i jego pracowników. Przekazana wiedza dotyczyła bardzo aktualnych problemów związanych z zagospodarowaniem zasobów, ochroną środowiska, ekologią, Podejmowane przez wykładowców zagadnienia ekonomiczne,prawne , filozoficzne i psychologiczne wzbudzały także duże zainteresowanie skłaniając do  ciekawych dyskusji i refleksji.

Podczas miłej uroczystości zakończenia współpracy pani dr Magdalena Jaworska stwierdziła,że młodzież z "Rolnika" zaiponowała organizatorom projektu dużym zaangażowaniem  i twórczym podejściem do realizacji zadań, oraz wzbudziła wiele sympatii.

Cieszymy się, że  uczniowie z naszej szkoły mieli  okazję do uczestniczenia w tak oryginalnym i inspirującym zadaniu jak Ekonomia dla Młodych Przyrodników.

Renata Bednarczyk, Katarzyna Zielewicz

• Podsumowanie projektu UMP
          • PODSUMOWANIE PROJEKTU „TRZECIA MISJA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU”

• W dniu 12.09.2022r. odbyły się warsztaty i wykłady stacjonarne „ Ekonomia dla Młodych Przyrodników”.

Celem przesłania było rozwinięcie i przybliżenie młodzieży z klasy 2 GO tematyki z zakresu:

„ Świat- głód i niedożywienie czy nadkonsumpcja?” wykład prowadzony był przez

panią prof. UPP dr hab. Lucynę Przezbórską- Sikorską.

„ Żywność ekologiczna” wykładowcą była pani dr Joanna Smoluk- Sikorska.

„ Przyszłość rynku pracy” warsztaty zaplanowane przez panią Annę Wielicką- Regulską.

„ Budżet gospodarstwa domowego” warsztaty organizowane przez panią Alinę Nowotarską.

Cudownym zwieńczeniem spotkania na Uniwersytecie Przyrodniczym była gra „ Ekonomiczny fair play- podchody ekonomiczne” zaplanowane przez państwa dr M. Dolatę, dr M. Jaworską, dr M. Malinowskiego, dr A. Wasiutę oraz prof. UPP dr hab. B. Hadryjańską.

Uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na wykładach i warsztatach oraz zwiedzić przepiękny kampus uniwersytecki.

Katarzyna Zielewicz

Renata Bednarczyk

Aleksandra Sadek

• Edukacja prawna młodzieży
          • EDUKACJA PRAWNA MŁODZIEŻY

• W ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży - realizowanego we współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach - uczennice i uczniowie klasy 3HBp wraz z nauczycielami uczestniczyli w miniony piątek (w charakterze publiczności) w toczących się przed tutejszym sądem rozprawach karnych. Rozprawa to najważniejsza część postępowania sądowego, podczas której przeprowadza się dowody, służące ustaleniu, czy zaistniał czyn zabroniony w postaci przestępstwa. Sędzia Betina Kele - Bajerska zaznajomiła młodych ludzi z salą rozpraw oraz przebiegiem postępowania sądowego. Odpowiedziała również na pytania - żywo zainteresowanej tematyką prawną - młodzieży, które pojawiły się w związku z wizytą w sądzie oraz obserwowanymi rozprawami. Bardzo dziękujemy.

Klaudia Tomaszak-Ślipka

Anna Kustoń