• Wyniki matur i odbiór zaświadczeń

• Drodzy tegoroczni maturzyści - jutro dla Was bardzo ważny dzień!

CKE opublikuje oficjalne wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości już we wtorek, 9 lipca 2024 roku po godzinie 8.30. Od tego momentu będziecie mogli sprawdzić swoje wyniki egzaminów online, a ściślej rzecz biorąc, w systemie ZIU. Od godz. 12.00 będziecie mogli odebrać ze szkoły świadectwa maturalne wraz z aneksami i wynikami matur.

W jaki sposób sprawdzić wyniki online? Oto instrukcja:

1. Przygotujcie sobie dane do logowania, które dostaliście wcześniej od dyrektora szkoły;
            2. Wejdźcie na stronę Wyniki.edu.pl;
            3. Zalogujcie się do systemu ZIU - możecie to zrobić za pomocą przygotowanych danych bądź też poprzez profil zaufany, e-dowód bądź bankowość elektroniczną, jest również dostępna opcja "nie pamiętam hasła";
            4. Po zalogowaniu się zobaczysz listę egzaminów maturalnych, teraz wybierz któryś z nich i kliknij;
            5. Teraz zobaczysz procentowy wynik egzaminu oraz poprawność udzielonych odpowiedzi.

Jednocześnie przypominamy, iż do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który:

a) nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo w części ustnej,

b) przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i w części ustnej oraz żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony,

c) przystąpił do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (a w przypadku absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych przystępujących do egzaminu maturalnego w Formule 2023 - do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym) i egzamin ten nie został mu unieważniony.

Aby przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym Absolwent, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 16 lipca 2024 r.), składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego (dyrektorowi szkoły) pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym, zgodnie z deklaracją ostateczną. Egzamin w terminie poprawkowym jest nieodpłatny (nie jest liczony jako kolejne przystąpienie do egzaminu z danego przedmiotu).

• Uwaga - awaria telefonów!

• W związku z awarią telefoniczną mogą wystąpić utrudnienia w uzyskaniu połączenia do naszej szkoły. Aktualnie trwają prace nad usunięciem usterki. W razie pilnych spraw zwracamy się z prośbą o osobisty kontakt w szkole.

• „W obiektywie młodego rolnika” – konkurs rozstrzygnięty!!!

• - Istnieją dwa rodzaje fotografów – powiedział Ernst Haas - tacy, którzy komponują zdjęcia i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią. I dla tych nie istnieje zwyczajność – każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji.

Niewątpliwie inspiracją do zrobienia wyjątkowych zdjęć dla naszej młodzieży było rolnictwo i nieustająco towarzysząca mu przyroda, jej piękno, niepowtarzalność... Praca na roli i życie ściśle przeplecione naturą. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za zainteresowanie konkursem „W obiektywie młodego rolnika” i gratulujemy wspaniałych zdjęć. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt fotografii.

Spośród nadesłanych zdjęć komisja konkursowa w składzie: Anna Kaczmarek, Cyprian Kamiński, Daniel Kuzara, Ewelina Ładzińska – Kłaczkiewicz, Joanna Przygodzka, Joanna Vowie, Ewa Krysztofiak ostatecznie wyłoniła finalistów.

Z przyjemnością informujemy, że I miejsce otrzymał - Rafał Staszak, II miejsce przypadło Amelii Wahl, III miejsce – Aleksandrze Dreczce.

Ponadto komisja konkursowa, wyróżniła zdjęcia następujących uczestników: Karola Cholewy, Szymona Rychlewskiego, Kamila Kamińskiego, Zuzanny Nawrockiej.

Za zajęcie I miejsca zwycięzca otrzymał: 300 zł na koncie SBD, nagrodę ufundował Bank Spółdzielczy Duszniki, a także kartę podarunkową „empik” o wartości 50 zł, ufundowaną przez Dyrekcję ZSz Nr 2 w Szamotułach, zestaw naczyń termicznych – firmy „Polcalc – Producenta Nawozów Wapniowych” oraz wyjazd do gospodarstwa z redaktorem czasopisma „AgroProfil” i prenumeratę czasopisma „AgroProfil” - Agro Wydawnictwa Sp. z o.o. z Suchego Lasu. Nagroda za zajęcie II miejsca - to 200 zł na koncie Spółdzielczego Banku Duszniki - ufundowana przez BSD oraz karta podarunkowa „empik” o wartości 50 zł, ufundowana przez Dyrekcję ZSz Nr 2 w Szamotułach, a także prenumerata czasopisma „AgroProfil”. Laureatka III miejsca otrzymała w nagrodę kartę podarunkową „empik” o wartości 100 zł, ufundowaną przez Dyrekcję ZSz Nr 2 w Szamotułach oraz prenumeratę czasopisma „AgroProfil”.

Osoby wyróżnione otrzymały prenumeratę czasopisma „AgroProfil”, ufundowaną przez Agro Wydawnictwo Sp. z o.o. z Suchego Lasu.

Jury postanowiło także przyznać nagrodę specjalną dla: Karola Cholewy - laureat został nagrodzony głośnikiem mobilnym zakupionym przez BNP Paribas Bank Polska SA Szamotuły.

Mamy nadzieję, że tegoroczny konkurs zainspiruje i zaangażuje uczniów do wykonywania kolejnych zdjęć, a tym samym zachęci do udziału w następnych edycjach.

Życzymy młodzieży wspaniałych pełnych radości wakacji, wielu wrażeń i ciekawych przygód, otwartości na nowe i zachęcamy do utrwalania wyjątkowych chwil na zdjęciach!!!

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

A naszych Czytelników zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami laureatów.

Ewa Krysztofiak